Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas Varėnoje

Data

2022 06 01

Įvertinimas
1
IMG_0673.JPG

Birželio 1-ąją Varėnoje labai smagiai ir aktyviai buvo paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena „Saugi vaikystė“. Renginys vyko Varėnos sporto centro kiemelyje, todėl net ir apie 400 jaunųjų dalyvių bei tėvelių iš Varėnos „Ryto“ progimnazijos, Valkininkų gimnazijos, Ryliškio pagrindinės mokyklos, Merkinės gimnazijos ir Varėnos miesto jautėsi puikiai ir galėjo apžiūrėti visų tarnybų pristatytas veikas, ginkluotę bei tarnybinį transportą.

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti į renginį pasikvietė draugus, kurie mielai sutiko sudalyvauti: VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai, Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, LK KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Varėnos kuopos kariai.

Vaikus labai sužavėjo tarnybinių policijos ir pasienio šunų pasirodymai. Parodomąją programą gausiai susirinkusiems žiūrovams parodė Alytaus AVPK kinologai su šuniuku Toru ir Dolcu. Pasirodymas sulaukė daug plojimų ir pagyrų. Jaunieji dalyviai pamatė kokia ištikima ir kartu profesinėje srityje naudinga gali būti pareigūno ir šuns draugystė. Daug dėmesio sulaukė ir policijos motociklai, keturratis bei kitų tarnybų automobiliai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba taip pat demonstravo tarnybinio automobilio „Toyota“ galimybes, užtikrinant mūsų valstybės sienos apsaugą bei droną, naudojamą dingusių žmonių paieškai. O gyvai stebėti ugniagesių gelbėtojų darbą taip pat buvo labai smalsu. Šventės metu vyko ugniagesių gelbėtojų programa - eismo įvykio gelbėjimo darbų inscenizacija. Gelbėtojai demonstravo, kaip iš degančio automobilio išlaisvina keleivį.

Sutikus ARO pareigūną šventėje tokią dieną reikia nuotrauką pasidaryti arba su pačiu „apsiginklavusiu“ policijos atstovu, arba belieka pačiam į rankas paimti ginklą dėl tokios nuotraukos :) Į šventę atvykę kariai atsivežė didelį arsenalą ginklų. Vaikai galėjo pašaudyti su „AIR SOFT“ ginklu ir pamėtyti imitacines granatas.

Šventės dalyviai ir svečiai ne tik maloniai pabendravo, bet ir išvengė lietaus. Visi puikios nuotaikos ir kupini įspūdžių išsiskyrė, linkėdami susitikti kitais metais.