Alytaus apskrities policija ragina gyventojus burtis į saugios kaimynystės grupes! |
Aštuoni darbai, kuriuos Jūs ir Jūsų kaimynai gali padaryti, kad sukurtumėte saugios kaimynystės grupę ir gyventumėte saugiau:
- Susipažinkite su savo kaimynais ir sušaukite susirinkimą, į kurį pasikvieskite Jūsų teritoriją aptarnaujantį apylinkės inspektorių.
- Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti, lankstinuko (jį pateiks policijos pareigūnas) kitoje pusėje susirašykite kaimynų duomenis.Pasirašykite saugios kaimynystės protokolą, kurį pasiūlys pareigūnas.
- Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos ar kitų institucijų darbuotojais.
- Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingais ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
- Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitai, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams.
- Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį, prašydami jų pagalbos išspręsti šias problemas. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.
- Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir kt.
Apie saugią kaimynystę Alytaus apskrityje
Saugi kaimynystė grindžiama bendradarbiavimo principu – tarpusavyje susitarę kaimynai sudaro grupę, kurios nariai prižiūri ir stebi:
- kaimyno namus ir turtą;
- įtartinus asmenis;
- daug kartų pravažiuojančius, keistai pastatytus ar nuolat atbulom važiuojančius automobilius;
- svetimus žmones savo kaimynystėje;
- asmenį, kuris eina per kaimyno kiemą norėdamas kirsti dalį kelio;
- nematytus automobilius, pastatytus prie kaimyno namų ir kt.
- jau įrodyta, kai patys gyventojai imasi rūpintis savo namų saugumu ir išdrįsta policijai pateikti informaciją apie įtartiną veiklą savo kaimynystėje, poveikis būna kur kas veiksmingesnis.
Saugi kaimynystė moko gyventojus:
- bendrauti su kaimynais;
- padaryti savo namus ne tokius patrauklius nusikaltėliams;
- padaryti savo asmeninę erdvę ne tokią patrauklią vagims;
- nustatyti įtartiną veiklą kaimynystėje.
Norint, kad veiktų saugios kaimynystės grupė, būtini trys komponentai:JŪS, BENDRIJOS (GRUPĖS) VADOVAS ir POLICIJA, kuri tarpininkauja ir bendradarbiauja su kitomis institucijomis ir gali patarti, padėti spręsti saugios aplinkos problemas. Jei kažkas sukėlė Jūsų įtarimą, negalvokite, kad kas nors kitas jau paskambino policijai. Tai yra Jūsų kaimynystė ir Jūs privalote nedelsdamas veikti. Geriausia ir pigiausia apsauga – kaimynų bendravimas. Atminkite, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiau. Saugi kaimynystė – tai Jūsų ir kaimynų bendradarbiavimas, padedant policijai ir kitoms institucijoms bei stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.
Saugios kaimynystės grupių teritorijos matomose pastatų vietose (ant langų, laiptinės durų ar skelbimų stendų) pažymimos specialiais lipdukais, kurie informuoja potencialius pažeidėjus, kad namą ir kiemą saugo vieningi ir budrūs kaimynai.
2022 m. pradžioje Alytaus apskrityje jau veikia 170 saugios kaimynystės grupės:
- Alytaus apskr. VPK – 67;
- Birštono PK – 12;
- Druskininkų PK – 23;
- Lazdijų r. PK – 16;
- Prienų r. PK – 30;
- Varėnos r. PK – 22.
Policija pasirengusi bendradarbiauti su visuomene. Bendrų pastangų dėka gyvensime saugiau.
Informacija teikiama bendruoju policijos informacijos telefonu +370 700 60 000. |
---|