Tarptautinės antikorupcijos dienos akcija „Kalėdas pasitik švaria sąžine“

Data

2021 12 09

Įvertinimas
0
IMG_20211209_114811.jpg

Gruodžio 9 d. kaip ir kasmet minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į korupciją, kaip vieną pavojingiausių socialinių reiškinių, keliančių grėsmę žmogaus teisėms, demokratijai ir teisinei valstybei, iškreipiančių socialinį teisingumą, konkurenciją, verslo sąlygas, stabdančių ekonomikos augimą, keliančių pavojų valstybės valdymui, įvairių valstybinių institucijų stabilumui ir visuomenės moralei.
Jau ne vienerius metus Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai organizuoja akciją „Kalėdas pasitik švaria sąžine“, džiaugiamės, kad po ilgo laiko, visuomenės narius galėjome pakviesti saugiai diskusijai prie kavos puodelio.
Visus norinčius padiskutuoti, pabendrauti Alytaus apskrities policijos pareigūnai kvietė užsukti į „CIRCLE K“ degalinę (Rūtų g. 2B., Alytus). Teisėsaugininkai pasakojo apie korupcijos priežastis ir pasekmes, kaip su korupciniais reiškiniais kovoja policija, ir kokiu būdu gali prisidėti kiekvienas pilietiškas mūsų visuomenės narys. Ne visi į degalinę atvykę ir policijos pareigūnus pamatę žmonės jautėsi jaukiai. Dažnas iškart puolė rodyti galimybių pasą. Pareigūnams pristačius akciją ir jos tikslą, sutiktųjų akyse pasirodydavo šypsena, pokalbį sušildė kavos puodelis. Pašnekovai sutarė dėl bendros nuomonės, kad žmonės siekdami išvengti atsakomybės ar galvodami, kad duodami kyšį sutaupys laiko, susiduria su pasekmėmis. Ikiteisminio tyrimo procesas bei teismo paskiriama bauda kainuoja ženkliai daugiau finansine ir laiko prasme. Nekalbant apie prarastą reputaciją. Tad siekiant ją išgyvendinti, kiekvienas turi pradėti nuo savęs.

Trumpai apie antikorupcinę veiklą Alytaus apskr. VPK
Pareigūnai savo sąžiningu darbu įrodo nepakantumą nesąžiningoms veikoms, todėl per š. m. sausio-lapkričio mėn. tėra pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti pareigūnus. Ankstesniais metais. tuo pat laikotarpiu pradėta kelios dešimtys tyrimų.
Aktyvi valstybės ir policijos kovos su korupcija politika yra veiksminga, todėl kasmet pastebimi gerėjantys rezultatai ir mažėjantys bandymų papirkti skaičiai. Kalbant šalies mastu, lyginant su praėjusiais metais, šie skaičiai išlieka panašūs, asmenys vis dar bando susitarti su pareigūnais, tačiau taip darydami neišvengia baudžiamosios atsakomybės. 2020 m. 105 papirkimo atvejai Lietuvoje, šiemet iki gruodžio mėn. -  97 atvejai.  
Dėl nusikalstamų veikų prieš policijos pareigūnus pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai.
Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai nuolat vykdo kontrolę internetinėje erdvėje dėl galimo policijos pareigūnų garbės ir orumo pažeminimo. Alytaus apskrityje nustatyti 9 atvejai, kai po socialinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos, susijusios su policijos darbu, komentarų skiltyje buvo įžeidinėjami pareigūnai, visais atvejais inicijuotos administracinės bylos. Asmenys privalėjo atsakyti už savo veiksmus: vieni buvo oficialiai įspėti dėl neleistino ir priešingo visuomenės interesams elgesio, tai yra įvairiais būdais bandymo paveikti pareigūnų sąžiningai atliekamas funkcijas, juos įžeisti, pažeminti, grasinti, kiti teismo nutarimu susimokėjo pinigines baudas.
Imuniteto ir vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai, nuolatos gauna skundų iš asmenų, kuriems teko susidurti su pareigūnais, skundus dėl galimai neteisėtų veiksmų ar jų perteklinio panaudojimo, tačiau iš gautų daugiau nei 100 tokių skundų, praktiškai visais atvejais faktai nepasitvirtino, policijos pareigūnų veiksmai įvertinti kaip teisėti ir pagrįsti.

Kiekvienas savo gyvenime turime turėti SĄŽINĖS VEIDRODĮ. Turime nelikti abejingais korupcijai. Kiekvienas privalome pradėti nuo savęs: netoleruoti neteisėtos veiklos savo artimiausioje aplinkoje, darbovietėje, visuomeninėje veikloje, už įvykdytus pažeidimus atsakyti įstatymų nustatyta tvarka. Linkime, kad kiekvienas drąsiai galėtumėte pasakyti AŠ SĄŽININGAS ir Kalėdas sutiktumėte švaria sąžine!