Sukčiai nenurimo ir vis dar bando pasipelnyti

Data

2021 08 19

Įvertinimas
0
K..jpg

Informacija apie rusakalbius sukčius, apsimetančius vieno ar kito banko darbuotojais platinama įvairiais žiniasklaidos kanalais ir tai turi teigiamos įtakos piliečių sąmoningumui. Alytaus apskrities policijoje liepos mėnesio pabaigoje buvo sulaukta skambučių apie bandymus pasipelnyti, tačiau nei vienas asmuo neužkibo ant sukčių kabliuko.

Tokių skambučių pasirodo sulaukia ir patys policijos pareigūnai. Išklausę „pasakos“ apie tai, kad  bandoma įsibrauti į banko sąskaitą arba neteisėtai pervesti pinigus į užsienio sąskaitą, jie atsakė, kad tokiu atveju ketina kreipsis į policiją. Pašnekovas kitam ragelio gale tiesiog numetė ragelį ir baigė pokalbį.

Norime priminti keletą detalių:
Būkite budrūs ir atminkite, kad banko darbuotojai niekada neskambina klientams ir neprašo atskleisti prisijungimo duomenų. Primename, kad bankas taip pat niekada nesiunčia SMS žinučių ar el. laiškų su nuorodomis į banko svetainę ir neprašo atskleisti slaptažodžių, PIN kodų ar kitų konfidencialių duomenų.

Jeigu įtariate, kad buvote apgauti sukčių, kuo skubiau apie tai informuokite savo banką ir nedelsdami kreipkitės skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Tačiau apsiperkant internetu arba pagal interneto svetainėse randamus skelbimus, apgautų ir savo pirkinių nesulaukusių asmenų skaičius vis dar išlieka stabilus. Sukčiai, jiems pervedus kelių šimtų avansą, o kartais ir visą prekės kainą, tiesiog dingsta: neatsako telefonu, neišsiunčia pirkėjui prekės arba teigia, kad jis niekada neprekiavo jokiais daiktais internete.

Linkime piliečiams neprarasti budrumo perkant internetu bei itin atsakingai vertinti internetinėje erdvėje randamus skelbimus.
Saugokite savo santaupas.