Smurtui sakome NE

Data

2021 11 25

Įvertinimas
0
IMG_20211125_120938.jpg

Baimė, stresas, nepasitikėjimas savo jėgomis. Gėda viešai „nešti šiukšles“ iš namų, pasiryžimas nešti gautą „kryželį“ – štai kas trukdo smurto artimoje aplinkoje aukoms kreiptis pagalbos.
Policijos pareigūnai kasdien sulaukia pranešimų apie patiriamą smurtą šeimoje, į kuriuos reaguojama nedelsiant. Pagrindinis į pagalbą skubančių pareigūnų tikslas – kuo skubiau iš aplinkos pašalinti ir izoliuoti smurtautoją, atkurti saugumo jausmą nukentėjusiajam, išklausyti, patarti, padrąsinti, informuoti, kur auka gali gauti tolimesnę informaciją.
Lapkričio 25-oji  - tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Kasdien kovodami su šia, visuomeninę reikšmę turinčia, veika, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvavo Alytaus soroptimisčių klubo Rotušės aikštėje surengtoje akcijoje „Oranžinis pasaulis – pasaulis be smurto prieš moteris“.
„Smurto artimoje aplinkoje atvejų, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjimas nežymus, bet juntamas. Nors smurto aukomis tampa ir vyrai, tačiau beveik 80 procentų nukentėjusiomis pripažįstamo moterys. Labai svarbus struktūrų, įstaigų, organizacijų bendradarbiavimas, siekiant užkardyti tokius nusikaltimus, o įvykus padėti suteikti pagalbą ne tik aukai, bet ir ranką pakėlusiam asmeniui“, - sakė Alytaus apskr. VPK viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius. Jis taip pat žengė pro oranžines duris, pritardamas akcijos organizatorių idėjai – už šviesesnę ateitį be smurto. Už toleranciją ir pagalbą vienas kitam. Simbolines duris atidarė ir slenkstį peržengė su gyventojais bendraujantys, prevencines ir švietėjiškas akcijas organizuojantys Alytaus apskr. VPK bendruomenės pareigūnai Zita Sadauskienė ir Donatas Katlauskas.
V. Jaruševičius ragino visas smurto aukas nebijoti kreiptis pagalbos. Taip pat žmones žinančius apie galimus smurto atvejus pranešti policijai, nes galbūt jūs išgelbėsite kito žmogaus gyvybę.
Primename, jei smurtas, patiriamas šią minutę – nedelsiant skambinkite skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Trumpa statistika (Sausis-spalis)
Alytaus apskr. VPK registruotų pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje (toliau – SAA) atvejų: 2020 m. - 3704, 2021 m. - 3355.
Pradėtų ikiteisminių tyrimų: 2020 m. - 661, 2021 m. - 444.
Nukentėjo: 2020 m. - 522 asmenys (iš jų 375 moterys), 2021 m. - 297 asmenys (iš jų 222 moterys).