Saugaus eismo tema kalba Alytaus apskrities pareigūnai

Data

2021 09 27

Įvertinimas
0
IMG_4191.JPG

Rugsėjį daug renginių ir priemonių skirta saugaus eismo sričiai. Jaučiame pareigą tai daryti, nes situacija gatvėse ir keliuose dar nėra džiuginanti. Šiemet sausio-rugpjūčio mėn. eismo įvykiuose Alytuje  nukentėjo 32 eismo dalyviai, Alytaus rajone ‒ 47 žmonės sužeisti ir 3 žuvę.

Netekčių ir sužeidimų galėtume išvengti. Jei tik viešajame eisme gerbtume save, kitus, esančius šalia, paisytume visuotinai priimtų elgesio normų. Deja,  atsakomybės ir pagarbos kitiems eismo dalyviams dažnai pristingame. Lietuvos kelių policijos tarnybos statistiniai duomenys skelbia, kad 2020 m. policijos įstaigos nustatė virš 750 tūkstančių Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Šiemet jau registruota virš 680 tūkstančių pažeidimų.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad ruduo, kaip ir žiema, eismo dalyviams gana sudėtingas laikotarpis. Nuolat besikeičiančios meteorologinės sąlygos (rūkas, šlapdriba, sniegą keičiantis lietus, plikledis ir pan.), ilgas tamsusis paros metas sunkina važiavimo sąlygas, riboja matomumą. Dėl to svarbu, kad eismo dalyviai elgtųsi atsakingai, būtų drausmingi, gerbtų vienas kitą ir laikytųsi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.
Apie tai ir kitus, su saugiu eismu susijusius dalykus, kalbėjome aplankytose bendruomenėse.
Dėmesį saugiam eismui skirsime visais metais. 

Džiaugiamės Alytuje vykusiu renginiu - socialine iniciatyva „Jei matomas – esu saugesnis“. Ačiū visiems dalyvavusiems! Buvo puiki proga pakalbėti apie elgesį kelyje, gatvėje. Išdalinta daug atšvaitų, pabendrauta su eismo dalyviais, daug dėmesio skirta dviračių ir paspirtukų vairuotojams, demonstruotos policijos transporto priemonės, „išbandyta“ krovininio automobilio vairuotojo vieta ir pamatytos vilkiko „aklosios zonos“.

Ypatingai džiaugiamės ir sveikiname „Protų kovos“ saugaus eismo tema laimėtojus, mūsų pagalbininkus - policijos rėmėją Robertą ir jaunąjį policijos rėmėją Domą. Jie aktyviai rungėsi su Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos mokiniais. Už pagalbą organizuojant renginį labai dėkojame Ainarui.

Nuoširdų ačiū tariame socialiniams partneriams radijo stočiai „FM99“ ir UAB „Transimeksa" bei Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams.

Dalyvaudami viešajame eisme, saugokime vieni kitus.
Kiekvienas turime teisę būti saugus kelyje, bet kartu yra ir pareiga – paisyti nustatytos tvarkos.