Pareigūnų operatyvumas ir drąsa išgelbėjo moters gyvybę

Data

2022 04 29

Įvertinimas
0
IMG_2077žžžž.jpeg

„Gaisras Lazdijų r. Šeštokų sen. Mikniškių k. Dega patalynė. Medinis namas. Viduje yra moteris, galimai be sąmonės.“, tokį pranešimą, balandžio 29-osios naktį, apie 3 val., gavo Alytaus apskr. VPK Lazdijų r. PK Reagavimo skyriaus vyriausieji patruliai Skirmantas Draskinis ir Tomas Burba.
Pareigūnai į įvykio vietą atskubėjo pirmieji, juos pasitiko gaisrą pastebėjęs vyras. Situacija buvo tokia įtempta, kad laiko galvoti nebuvo – reikėjo gelbėti žmogų. Nieko nelaukdami S. Draskinis ir T. Burba bėgo į namų vidų, ieškoti ten likusios moters. Patalpos buvo uždūmintos, paiešką sunkino atvira liepsna degantis kambarys, buvo sunku kvėpuoti ir matyti.
Neilgai trukus, iš degančio namo, ant rankų nešdamas senolę, išėjo S. Draskinis. Tuo pat metu, atvyko ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai, kurie ėmėsi gaisro likvidavimo.
Kol į įvykio vietą vyko Greitosios medicinos pagalbos brigada, patruliai suteikė pirmą pagalbą, visą laiką kalbino moterį, kad ši neprarastų sąmonės. Nelaimę pastebėję kaimynai, norėdami padėti atnešė apklotų, kad ši nesušaltų.
Atvykusi Greitosios medicinos pagalbos brigada, 84-erių metų senolę nugabeno į Lazdijų ligoninę.
Įvykio aplinkybes aiškinasi Lazdijų r. PK pareigūnai.
„Didžiuojuosi, kad Alytaus apskrities policijoje dirba atsidavę ir narsūs pareigūnai. Šiąnakt šie du vyrai padarė didelį ir svarbų darbą – išgelbėjo žmogaus gyvybę.“, - apie laimingai pasibaigusį įvykį kalbėjo Alytaus apskr. VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius.