Informacija dėl vagysčių ir sukčiavimo

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
F1.png

Stebint Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau ‒ Alytaus apskr. VPK) prižiūrimos teritorijos kriminogeninę padėtį buvo pastebėta, kad balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje užfiksuoti avansinio sukčiavimo atvejai dėl pirkimo-pardavimo, kuomet skelbimų puslapiuose yra keliami apgaulingi skelbimai ir už parduodamas prekes prašomi rankpinigiai arba visa pinigų suma iškart.

Balandžio 25–gegužės 2 d. nuo ilgapirščių nukentėjo ne vienas Alytaus pilietis, nuostolių patyrė ir prekybos centro darbuotojai, kai asmuo pasisavino nešiojamąjį kompiuterį už daugiau nei 1200 eurų. Kaštonų g. gyventojas, sandėliuke laikęs 4 radijo bangomis valdomas mašinas jų neberado, o Žiburio g. gyventojas pasigedo kalnų dviračio, kuris pavogtas nulaužus sandėliuko spyną.

Visuomet labai svarbu patiems rūpintis savo turto apsauga ir imtis prevencinių veiksmų, nes vagysčių iš sodybų, gyvenamųjų namų ir ūkinių pastatų vis dar pasitaiko. Todėl tokios apsaugos priemonės kaip signalizacija, vaizdo stebėjimo kameros, apšvietimas su judesio davikliais ar saugi kaimynystė yra itin vertingos.

Artėjant vasaros sezonui taip pat reikia atsakingai vertinti įvairių prekių pardavėjus. Minėtą savaitę du asmenys norėję įsigyti elektrinius paspirtukus liko be pirkinių ir vienas prarado sumokėtą 200 eurų, o kitas 150 eurų avansą. Nuo netikrų pardavėjų nukentėjo ir asmenys sumokėję avansą už perkamą automobilį, kiti – visą kainą už pirktus drabužius ar jų detales, prekių taip pat nesulaukė.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai, atsižvelgiant į analizuojamą statistiką, bendrauja su vietos gyventojais, ypač su senyvo amžiaus ir vienišais senoliais. Platina prevencinę informaciją ir patruliuoja tarnybiniais automobiliais. Jeigu jūs ar kaimynai pastebite įtartinus asmenis ar transporto priemones netoliese namų, sodybų ar jūsų kaimynystėje, nedvejodami susisiekite su policijos pareigūnais ir įsidėmėkite daugiau nei keliskart pastebėto automobilio valstybinius numerius.

Saugaus pavasario Jums linki Alytaus apskrities policija.