Byla dėl apgaulingos apskaitos konditerijos gaminių įmonėje perduota teismui

Data

2022 01 11

Įvertinimas
0
received_301287877199598.jpg

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas, kai nuslėptų mokesčių suma viršija 750 MGL (37500 Eurų) bei didelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Kaltinimai šioje byloje pareikšti Prienų rajone registruotos konditerijos gaminių gamybos ir prekybos įmonės vadovams ir darbuotojams.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2018 m. iki 2019 m. pradžios atsakingi asmenys bendrovės apskaitoje galimai nefiksavo daugiau nei 409 000 eurų įplaukų už parduotą produkciją. Įtariama, kad dalis neapskaitytų lėšų buvo išmokama įmonės darbuotojams kaip darbo užmokestis „vokeliuose“. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad tokiu būdu buvo išmokėta ne mažiau 180 000 eurų, kitas lėšas, įtariama, pasisavino įmonės direktorė ir akcininkė. Skaičiuojama, kad valstybės ir valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetams galėjo būti padaryta 204 783 eurų žala dėl nesumokėtų mokesčių bei įmokų.
Alytaus apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai 2019 m. vasario mėn., pasitelkę apie 100 kolegų iš kitų apskričių, 38 Valstybinės mokesčių inspekcijos bei kitų sričių specialistus, vienu metu atliko daugiau nei 50 kratų 15 skirtingų miestų bei miestelių.

Tyrimo metu gautais duomenimis, įmonės direktorė galimai nurodė įmonės pardavėjoms dalies parduodamos produkcijos nefiksuoti per kasos aparatus, kiekvienam prekybos taškui duodama užduotį, priklausomai nuo apyvartos, „surinkti“ atitinkamą neapskaitytų pinigų sumą ir apie tai informuoti ją. Įtariama, kad priimant į darbą buvo sutariama, kad darbo sutartyje bus nurodomas minimalus atlyginimas, kuris bus pervedamas į darbuotojų banko sąskaitą, o kita dalis atlyginimo priklausys pardavėjoms nuo parduotos produkcijos, kepėjams nuo pagamintos produkcijos kiekio ir bus išmokama grynaisiais.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 100 liudytojų, kaltinimai pareikšti 21 asmeniui, 9 asmenims tyrimas nutrauktas teismo sutikimu atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, esant įstatymu nustatytoms sąlygoms ir pagrindams. Policijos pareigūnų, kolegų ir kitų specialistų vykdyto kruopštaus tyrimo metu buvo paimta daugiau kaip 20 000 eurų neapskaitytų grynųjų pinigų, kompiuteriai, laikmenos, daugybė rankraštinių užrašų, patvirtinantys nusikalstamų veikų faktines aplinkybes.

Įmonės vadovas kaltinamas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei didelės vertės turto pasisavinimo, kiti darbuotojai – dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo.