Atostogaujant svarbu nepamiršti ir būsto apsaugos

Data

2022 08 04

Įvertinimas
1
imp.png

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau ‒ Alytaus apskr. VPK) prižiūrimoje teritorijoje per š. m. pirmąjį pusmetį užregistruoti 33 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių Alytaus mieste. Policijos pareigūnai jau ištyrė apie pusę atvejų, tačiau nederėtų pamiršti ir rūpintis savo būsto apsauga patiems. Kadangi vasarą žmonės dažnai išvyksta iš namų poilsiauti arba ilgesnėms atostogoms, o be tinkamos apsaugos palikti namai gali tapti lengvu taikiniu.

Šiltuoju metų laiku gyventojai turėtų susirūpinti savo butų ir nuosavų namų apsauga. Stebimi atvejai, kai sugadinant durų spyną ilgapirščiai patenka į butų vidų ir pasisavina juvelyrinius dirbinius, kitus brangius daiktus ir grynuosius pinigus. Į asmenų privačią nuosavybę, esančią pirmuosiuose aukštuose įsibraunama ir per balkoną, jeigu jis nėra įstiklintas ar kitaip apsaugotas. Šių nusikalstamų veikų ištyrimą apsunkina tai, kad neradus svarių įrodymų, identifikuoti nusikaltėlį tampa labai sudėtinga. Todėl pastebėjus vagystės požymius, policija prašo piliečių nedelsiant kviesti pareigūnus, neliesti daiktų ir netvarkyti patalpų, siekiant išsaugoti galimus įrodymus.  

Labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių.  Saugi kaimynystė – viena geriausių apsaugos priemonių, padedanti užtikrinti saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje. Taip pat vertėtų įsirengti kodu atrakinamas laiptinės duris arba vaizdo stebėjimo kameras, kurios puikiai apsaugotų ir gyventojų transporto priemones.

Alytaus apskrities policija linki saugios likusios vasaros.