Alytaus pareigūnai bendravo su stovyklautojais

Data

2021 07 28

Įvertinimas
0
senj_stovykla.jpg

Stengiamės, kad kuo daugiau gyventojų išgirstų prevencinę informaciją. Tikimės, kad tai padės jiems neužkibti ant sukčių kabliuko.

Šįsyk Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai apsilankė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyriaus organizuotoje stovykloje „Mano puikioji vasara“.

Kalbėjomės apie dažniausiai registruojamus teisės pažeidimus, vagystes, paspirtukininkų elgesį, bet daugiausia dėmesio skyrėme sukčiavimo prevencijai.

Jau ne vieną savaitę sukčiai gyventojų budrumą tikrina skambindami ir prisistatydami bankų darbuotojais. Ir tai tik vienas sukčiavimo būdas iš daugelio.

Stovyklautojams pateikėme realius scenarijus, diskutavome, kaip reiktų elgtis skirtingose situacijose, kaip patikrinti gaunamą informaciją ir pan. Raginome būti budriais, saugoti savo asmens duomenis, visada įvertinti riziką.
Nemažai nukentėjusių į policiją kreipiasi dėl prarastų pinigų ir negautų prekių, perkant jas  internete. Akcentavome svarbiausią taisyklę, kaip atpažinti melagingą skelbimą, kuriuo siūloma prekė ar paslauga, - įvertinti siūlymo realumą!

Patarėme atminti pagrindinį patarimą, kaip apsisaugoti nuo sukčių ir nepadaryti klaidų – netikėti pasakiškais ir nerealiais pasiūlymais, žadamu dideliu pelnu už investiciją, galimybe įsigyti prekę už neįprastai pigią kainą ar tuo, kaip už pagalbą/suteiktą paslaugą žada atsilyginti asmuo, kurio net nesate gyvai matęs.
Tikimės, kad žmonės ne tik mus išklausė, bet ir išgirdo!

Be abejonės, nepamiršome ir nūdienos aktualijų dėl neteisėtai be dokumentų sieną kirtusių užsieniečių. Buvo pateikta naujausia informacija apie prižiūrimoje teritorijoje esamą padėtį dėl jų, suteikta žinių apie migrantų teises ir pareigas, akcentuota, kad neteisėtai valstybės sieną kirtę migrantai saugomi pareigūnų, jiems draudžiama išvykti iš saugomo objekto. Gyventojams patarta patiems savarankiškai stebėti kasdien atnaujinamą informaciją apie užsieniečius oficialiame pasieniečių puslapyje.