Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas toliau įgyvendina tarptautinį projektą

Data

2021 12 01

Įvertinimas
1
Interreg.png

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Alytaus apskr. VPK) kartu su partneriais Marijampolės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (pagrindinis partneris) ir Balstogės vaivadijos policijos komisariatu baigia įgyvendinti INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos tarptautinį projektą Nr. LT-PL-3R-237 „Analitinės tiriamosios veiklos gerinimas kovai su nusikalstamumu“ (toliau – Projektas).

Pagrindinis Projekto tikslas – bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigoms, sukurti analitinės tiriamosios veiklos bendradarbiavimo informacinę platformą tarptautiniam policijos įstaigų bendradarbiavimui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože stiprinti.

Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2022 m. kovo 31 d.
Projekto tikslas bendru Projekto partnerių sutarimu yra laikomas ambicingu, novatorišku ir kartu sustiprinančiu Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigų tarptautinį bendradarbiavimą.

Įgyvendintos Projekto veiklos:
1. Surengti 9 tarptautiniai mokymai. Mokymai buvo orientuoti į policijos pareigūnų įgūdžių ir žinių apie analitinį nusikalstamų veikų tyrimą tobulinimą ir gerosios praktikos kriminalinės žvalgybos srityse sklaidą. Iš viso mokymuose dalyvavo 418 policijos pareigūnų.

2. Įsigytos 66 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameros su transporto priemonių valstybinių numerių atpažinimo funkcija. Vaizdo kameros sumontuotos Projekto partnerių prižiūrimose teritorijose.

3. Įdiegtos vaizdo duomenų apdorojimo programinės įrangos, kurios leis policijos pareigūnams atlikti analitinius procesinius veiksmus su vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotais vaizdais ir dalintis informacija tarp Projekto partnerių. Vaizdo kameros sumontuotos Projekto partnerių prižiūrimose teritorijose.

4. Glaudesnis tarptautinis bendradarbiavimas tarp Projekto partnerių.

2022 m. sausio mėn. pagrindinis Projekto partneris Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas planuoja surengti baigiamąją projekto konferenciją, kurioje bus pristatyti Projekto pasiekti tikslai ir uždaviniai.

Už šio straipsnio turinį atsako Alytaus apskr. VPK.