Alytaus apskrities policijos vykdytos prevencinės priemonės

Data

2021 10 04

Įvertinimas
0
Alytaus AVPK logo.png

Rugsėjo mėnesį, prasidėjus mokslo metams, Alytaus policijos pareigūnai dar daugiau dėmesio skiria eismo dalyvių saugumui. Kadangi po ramesnio vasaros sezono visi vienu metu ima aktyviai dalyvauti eisme, išauga automobilių keliuose srautas, mažieji eismo dalyviai skuba į mokyklas ir darželius, o ūgtelėjęs jaunimas skuba į mokslus elektriniais paspirtukais. Atsižvelgiant į išvardintus veiksnius, Alytaus apskrities policija vykdo aktyvią eismo įvykių kontrolę ir siekia išaiškinti prioritetinius Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus.

Rugsėjo mėnesį vykdant įvairias prevencines priemones Alytaus apskrityje buvo nustatyti 9 neblaivūs transporto priemonių vairuotojai, 5 neblaivūs dviratininkai ir 2 neblaivūs elektrinio paspirtuko vairuotojai. Kad ir kaip bebūtų keista, net 21 vairuotojas neturintis teisės vairuoti transporto priemonę, vis dėl to sėdo prie automobilio  vairo. Taip pat nemažai asmenų buvo nubausta už kitus KET pažeidimus: 22 už šviesoforo reikalavimų nevykdymą, 16 už nesustojimą prie pėsčiųjų perėjos, 28 už lenkimą sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje.

Kalbant apie eismo saugumą labai svarbų vaidmenį žmonių sveikatai turi ir saugos diržų naudojimas. Todėl tikrai liūdna, kad vien per rugsėjo mėnesį dėl šios priežasties buvo nubausta 55 vairuotojai ir 8 keleiviai. Nors mažųjų eismo dalyvių požiūris į saugos diržus net ir sėdint gale arba automobilinėje kėdutėje yra labai griežtas ir aiškus – Svarbiausia saugumas. Norėtųsi, kad suaugusieji šiuo atžvilgiu pasimokytų iš vaikų.

Nors apie mobiliojo ryšio telefonų naudojimą vairuojant kalbama daug, tačiau ne visuomet tai veikia, jeigu nesame atsakingi ir sąmoningi. Tai įrodo ir policijos patirtis, kai rugsėjį buvo surašyti administracinės teisės protokolai 116 vairuotojų, kurie naudojosi mobiliojo ryšio telefonais.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai taip pat turi pastabų ir dviratininkams bei pėstiesiems. Mat ir vieni, ir kiti pamiršti dėvėti šviesą atspindinčius elementus ar liemenes (protokolai surašyti 24 dviratininkams ir 7 pėstiesiems). Atkreipiame dėmesį, kad esant prastam matomumui arba netinkamoms oro sąlygoms automobilių vairuotojai gali nepamatyti ne pėsčiųjų perėjoje ir be atšvaitų einančių piliečių. O už ėjimą neleistinoje vietoje rugsėjo mėnesį buvo nubausti 32 asmenys.

Alytaus apskrities policija įspėja, saugokime save ir kitus.

Mūsų sveikata yra didžiausias turtas, todėl nerizikuokime ir imkimės visų saugumo priemonių.

Policijos pareigūnų tikslas yra ne bausti, o apsaugoti ir priminti apie Kelių eismo taisykles.