Alytaus apskr. policija organizavo „Veikliausios bendruomenės“ konkursą

Data

2021 11 22

Įvertinimas
0
Putinų g. 32-2021-11.jpg

„Bendruomenės lyderis ‒ kaip širdis organizme, kuri pumpuoja kraują. Ir jeigu ji nepumpuotų, nebūtų gyvybės“ ‒ tokius žodžius, apibūdinančius aktyvius piliečius, užfiksavome viešoje erdvėje.

Taikliai pasakyta! Džiaugiamės, kad aktyvių, neabejingų ir veiklių žmonių žinome ir mes. Vienas iš jų ‒ Almantas Bobinas, Putinų g. 32 namo bendruomenės pirmininkas. Ieškantis įvairių ūkinių, buitinių klausimų sprendimo, A. Bobinas siekia kurti ir kuo saugesnę gyvenamąją aplinką. Almantas sukūręs ir administruoja bendruomenės puslapį socialiniuose tinkluose, domisi gyvenamosios aplinkos kriminogenine situacija, prevencine informacija ir patarimais dalinasi su namo gyventojais, ieško galimybių, priemonių, padėsiančių padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą.

Visi norime gyventi saugiai ir gražiai, ‒ kad būtų tvarkingos ir švarios laiptinės, tamsiuoju paros metu apšviestos namo prieigos, tvarkingos sužymėtos automobilių stovėjimo aikštelės, želdynai, nuolat sutvarkyta, neprišiukšlinta aplinka, mandagūs ir paslaugūs kaimynai… Šie norai tikrai gali išsipildyti, gal ne staiga, gal ne viskas iš karto ir labai lengvai. Svarbiausias faktorius ‒ namo gyventojų įtraukimas į veiklas, o tam reikalingas lyderis, ‒ žmogus, tarpininkaujantis tarp kitų institucijų ir gyventojų, kuriantis ir palaikantis kaimynų komunikaciją, matantis ir užfiksuojantis problemas, ieškantis jų sprendimo būdų.  Ne dažnas nori prisiimti tokią naštą ir suktis nesibaigiančių problemų ir iššūkių verpete.

Jau ne vienerius metus Alytaus policija organizuoja „Veikliausios bendruomenės“ konkursą ir remia gyventojų savisaugos iniciatyvas, skatina šioje srityje veikliausias bendruomenes. Šiemet konkursui A. Bobinas pateikė Putinų g. 32 namo paraišką. Įvertinome bendruomenės pirmininko ir kitų aktyvių gyventojų veiklas ir įteikėme dovaną, ‒ priemones aplinkai stebėti. Tikimės, kad tai prisidės prie saugios aplinkos kūrimo.

Putinų g. 32 namo bendruomenės lyderiui ir jo pagalbininkams linkime stiprybės ir tvirtybės, kuriant saugią gyvenamąją aplinką, bei kviečiame bendradarbiauti ir toliau.