2021-01-14

Už išsakytus grasinimus pareigūno atžvilgiu, teks atsakyti

Besibaigiant 2020 metams Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmų teismas priėmė sprendimą, kuriuo 40 m. Prienų rajono gyventojas pripažintas kaltu pagal LR Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 1 dalį dėl grasinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Praėjusių metų rugpjūčio 27 dienos popietę, po Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato pareigūno ir socialinės darbuotojos apsilankymo jo namuose, vyras labai supyko ir vėliau paskambinęs pareigūnui į mobilųjį telefoną naudodamas necenzūrinius žodžius grasino užpjudyti šunimis ir sutrikdyti sveikatą. Minėtam pareigūnui kartu su kolege ir kitos institucijos atstovais atvykus pas vyrą į kiemą pakartotinai rugsėjo mėnesį, grasinimai ir agresyvus elgesys vėl pasikartojo. Tačiau šįkart prieniškis eidamas link pareigūno naudojo necenzūrinius žodžius ir grasino sužaloti, laikydamas po ranka pasitaikiusį metalinį strypą. Pareigūnui pakako vien išsitraukti iš dėklo turimą specialią priemonę ir perspėjus, kad gali būti panaudotas elektros impulsinis prietaisas, kaltinamasis persigalvojo ir nuėjo namų link.

Nors vėliau asmuo pripažino savo kaltę ir gailėjosi, tikindamas, kad neketino įgyvendinti nei telefonu, nei asmeniškai išsakytų grasinimų, tačiau dabar jam teks atsakyti už savo elgesį. Išnagrinėjęs turimus faktus ir parodymas, teismas asmeniui paskyrė galutinę 30 parų arešto bausmę, atidedant bausmės vykdymą penkiems mėnesiams ir paskiriant intensyvią priežiūrą.

Alytaus apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius aktyviai vykdo policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą. Šiais metais taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto pareigūno atžvilgiu pagal LR Baudžiamojo kodekso 154 straipsnį.