2021-01-27

Už galimai neteisėtą medžioklę – laukia teisiamųjų suolas

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūra sėkmingai užbaigė ikiteisminį tyrimą dėl medžioklės lapo suklastojimo ir perdavė medžiagą teismui. Tyrimo metu paaiškėjo, kad du asmenys, iš kurių vienas yra Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos specialistas, įtariami medžioklės lapo suklastojimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2019 metų lapkričio mėnesį abu kaltinamieji dalyvavo medžioklėje Druskininkų savivaldybėje. Medžioklės metu šie asmenys, įtariama, draudžiamu būdu – varant, sumedžiojo suaugusį briedžio patiną. Įtariama, kad po medžioklės kaltinamieji tyčia suklastojo tikrą dokumentą ir nurodė, kad žvėris buvo sumedžiotas leistinu būdu – tykojant bei laikantis kitų medžioklės taisyklių reikalavimų. Taip kaltinamieji galimai siekė išvengti jiems už neteisėtą medžioklę gresiančios administracinės atsakomybės – baudos nuo 800 iki 1800 eurų.

Abiems asmenims paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą atlikto Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikys Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams.

Alytaus apskr. VPK ir Kauno apygardos prokuratūros informacija