2023-10-13

Sukčiavimas dėl tariamai neapmokėtų baudų vis dar gajus

Alytaus apskrities pareigūnai nori dar kartą visus perspėti apie sukčiavimus, siunčiant SMS žinutes apie nesumokėtas baudas arba vėlavimus sumokėti baudą iš tariamai Valstybinės mokesčių inspekcijos. Tekstas dažnu atveju būna be lietuviškų rašmenų, jame pateikiamas išgalvotas ROIK numeris ir nuoroda, kurią paspaudus reikia jungtis per elektroninę bankininkystę.

Šis sukčiavimo būdas vis dar gajus, dabar siunčiamos tokio pobūdžio žinutės būna su užslėptu numeriu, kad jas identifikuoti būtų dar sunkiau. Tačiau raginame, nespausti nuorodų, esančių SMS  žinutėse. Išjunkite pranešimą, interneto naršyklėje suraskite oficialią VMI ar kitos institucijos svetainę ir tik tuomet junkitės prie sistemos.

Vien paskutinę rugsėjo mėnesio savaitę Alytaus apskrityje būtent tokiu būdu iš keturių asmenų buvo išviliota daugiau nei 5000 eurų. Alytuje vienas vyras, paspaudęs nuorodą ir bandydamas prisijungti, suvedė elektroninės bankininkystės duomenis ir nuo jo sąskaitos buvo nuskaičiuota 870 eurų, o moteris prarado 755 eurus. Skaudžiausiai finansiškai nukentėjo Druskininkų gyventojas, kuris taip pat jungėsi per bankininkystę ir prarado  virš 3000 eurų.

Primename, kad nei VMI, nei bankai, nei kitos institucijos nesiunčia SMS žinučių su nuorodomis. Jeigu ir sulaukiate informacijos apie baudą, pavyzdžiui, elektroniniu laišku, tai tebūna raginimas detaliau sužinoti prisijungus prie savo paskyros.

Būkite atidūs, darbų sumaištyje ar skubėdami, nespauskite Jums įtartinų nuorodų.
Įvertinkite riziką ir galimus nuostolius.