Sukčiai dažnai bando gauti jūsų asmeninius duomenis, tokius kaip banko prisijungimo duomenys, PIN kodai, slaptažodžiai.
• Niekada neatskleiskite savo slaptažodžių, net jeigu teigiama, kad buvo įsilaužta į Jūsų banko sąskaitą ar ji buvo užblokuota.
• Bankai niekada nesikreips į Jus el. paštu ar telefonu dėl tokių duomenų.
2. Būkite atsargūs su laiškais ir pranešimais
Sukčiai gali siųsti el. laiškus ar SMS žinutes, apsimesdami jūsų banku, ir prašyti atnaujinti informaciją ar atlikti mokėjimus. Norėdami atpažinti sukčių pranešimus:
• Atidžiai patikrinkite siuntėjo adresą – jis gali atrodyti panašiai į Jūsų banko adresą, tačiau turėti mažus pakeitimus.
• Neatsakykite į tokias žinutes ir nepaspauskite jose esančių nuorodų. Visada, apsilankykite banko svetainėje, įvesdami tikslią banko nuorodą.
3. Atidžiai tikrinkite savo sąskaitos išrašus
Reguliariai tikrinkite savo banko sąskaitos išrašus ir operacijų istoriją, kad pastebėtumėte bet kokius įtartinus mokėjimus ar pavedimus. Jei pastebėjote kažką neįprasto, nedelsdami susisiekite su banku ir praneškite policijos pareigūnams.
4. Kritiškai vertinkite informaciją/pasiūlymus socialiniuose tinkluose
Nesusigundykite tokiomis reklamomis, kaip aprašyta šiandienos skrajutėje. Juk nerealu, kad už anketos pildymą bankas kiekvienam savo klientui perves kelis šimtus eurų. Šio pobūdžio sukčiavimas skelbiamas prisidengiant įvairiais Lietuvoje veikiančiais bankais, todėl būkite budrūs.
Vadovaudamiesi šiomis rekomendacijomis, sumažinsite riziką tapti sukčiavimo aukomis ir galėsite saugiai naudotis bankų paslaugomis.
Atnaujinimo data: 2024-11-27
Įteiktos padėkos pilietiškoms alytiškėms
Svarbus vizitas Alytaus apskrities policijoje!
Alytaus mieste vyko tarpinstitucinės trijų tarnybų taktinės pratybos