Policijos pareigūnai kartu su moksleiviais ragina vairuotojus koreguoti stabdymo įpročius

Data

2019 12 12

Įvertinimas
0
3.jpg

Įpusėjus gruodžiui didžiojoje Lietuvos dalyje buvo vos pora žiemiškų dienų, kai gatves ir kelius dengė plonas suvažinėto sniego ar ledo sluoksnis. Tačiau net ir sąlyginai menkas eismo sąlygų pokytis tradiciškai tampa avarijų katalizatoriumi: automobilių susidūrimų, išslydimų iš savos eismo juostos, „pasibučiavimų“ su kelkraščius žyminčiais borteliais bei panašių incidentų skaičius išauga kone dvigubai. Liūdniausias scenarijus – sukibimo su kelio danga korekcijų neįvertinę vairuotojai taranuoja pėsčiųjų perėjomis judančius žmones.

Draudikų duomenimis nedidelių eismo įvykių lapkritį fiksuojama beveik dukart daugiau nei įprastą mėnesį. Atšalus orams, vairuotojams tenka persiorientuoti iš „vasarinio“ vairavimo stiliaus į kur kas atsargesnį važiavimą drėgno, sparčiai besikeičiančio oro ir kelio sąlygomis, tačiau akivaizdu, kad ne visiems vienodai gerai sekasi susidoroti su šiais iššūkiais.

Ieškodami atsakymų į klausimus „kodėl taip nutinka?“ Lietuvos automobilių klubo NVŠ būrelio „Būk saugus“ pedagogai kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru inicijavo originalią moksleivių, policijos pareigūnų ir vairuotojų pokalbių akciją „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. Devyniuose šalies miestuose bei rajonų savivaldybėse (renginiai vyko Vilniuje, Kaune, Kauno raj., Prienuose, Alytuje, Druskininkuose, Marijampolėje, Šiauliuose ir Radviliškyje) beveik 1000 mokinių iš 38 mokyklų po pamokų apsivilkdavo ryškiaspalves liemenes patraukdavo prie netoliese esančių gatvių. Tuomet vaikus lydintys pareigūnai sustabdo pro šalį judančius automobilius, o jų vairuotojams mokinukai įteikia pačių sukurtus atvirukus, raginančius būti atsargiems ir saugoti save bei kitus eismo dalyvius.

Prie minėtosios akcijos  „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“ Alytaus mieste prisijungė ir policijos pareigūnai kartu su Alytaus „Šaltinių“ progimnazijos, Alytaus „Putinų“ gimnazijos bei Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos moksleiviais. Gruodžio 12 dieną vaikų pieštos atvirutės buvo dalintos prie „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos bei Alytuje, Naujoji g. prie prekybos centro „Maxima“.

Šiais metais prie tradicinės akcijos „Aš ir Tu – atsargūs kai slidu“ prisidėjo ne tik policijos pareigūnai, bet ir solidus būrys verslo įmonių bei viešųjų įstaigų, radijo stotis „Tau“, Kauno technikos kolegijos studentų atstovybė, „Vilko kartodromas“, „Krasta Auto Kaunas“, „KA-Ringas“, „SDG“, „DP-60“, „Colifa“, ERGO.