2023-01-13

Kilni akcija sausio 13-osios proga

Minint Laisvės gynėjų dieną, ne vienas prisiminė, o dar negyvenęs - apmąstė, kodėl mums svarbi Sausio 13-oji ir kokia ji buvo tąkart.
Ne aplinka ar žmonės blogi, ne valdžia ar sprendimai, kuriems darome didelę įtaką, lemia mūsų likimus, o POŽIŪRIS.
Paklauskime savęs, o ką AŠ gero padariau, kad Lietuva šiandien būtų gražesnė šalis?..
O darome išties daug....
Sausio 13-osios išvakarėse, Alytaus apskr. VPK Varėnos r. PK bendruomenės pareigūnės organizavo kraujo donorystės akciją Laisvės gynėjų dienai paminėti.
1991 m. kruvinojo sausio sekmadienio naktį svarbiu parlamentą saugojusių žmonių pasiaukojimo pavyzdžiu tapo kraujo donorystė. Sausio 13-osios naktį vien Kraujo centre Vilniuje apsilankė ir kraujo paaukojo per 600 žmonių. Kraują atidavę ir išsekę donorai vėl skubėjo tiesiai į Nepriklausomybės aikštę, kur liko toliau budėti prie strategiškai svarbaus pastato – Lietuvos parlamento. Svarbu paminėti, kad tą naktį žmonės buvo drąsūs ne tik noru pasipriešinti prosovietinėms jėgoms, tačiau ir apsisprendimu paaukoti dalelę savęs tam, kad galėtų išgelbėti kito gyvybę.
Minėdami mūsų valstybei svarbią datą, šiandien kaip niekad suprantame, koks svarbus yra susitelkimas ir pagalba kitam, todėl prisimindami Laisvės gynėjus, šią datą Varėnos r. PK pareigūnai minėjo neatlygintinai duodami kraują.
Bendradarbiaujant su Nacionaliniu kraujo centru net 54 ASMENYS padovanojo kraujo  
Prie šios kilnios akcijos prisijungė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės, Europos apsaugos agentūros FRONTEX, Varėnos r. PK, Alytaus apskr. VPK bendruomenės pareigūnai, Varėnos rajono gyventojai.
Dėkojame visiems aukojusiems kraują, tai kilnus, gyvenimą įprasminantis poelgis!