2023-09-26

Kasmetinės pratybos „Perkūno bastionas 2023”

Rugsėjo 27-29 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas organizuoja kasmetines pratybas „Perkūno bastionas 2023”. Jų metu bus patikrinta rezervo karių pašaukimo sistema, bei vyks stalo pratybos su praktiniais veiksmais. Pratybos vyks Alytaus mieste šviesiu ir tamsiu paros metu: šauliai judės pėsčiomis arba transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis bei sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus. Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.

Alytaus regione vyksiančių stalo pratybų su praktiniais veiksmais „Perkūno bastionas 2023” metu bus treniruojama sąveika tarp visų ginkluotųjų pajėgų vienetų ir svarbiausių nacionalinės bei regioninės valdžios elementų. Mokymuose dalyvauja LRVK Nacionalinis krizių valdymo centras, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 8 Pietų Lietuvos savivaldybės ir kitos institucijos. Kartu su Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės šauliais dalyvaus ir kitų Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių šauliai, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

Pirmą kartą į šias pratybas integruota ir Vidaus reikalų ministerijos pratybų dalis „Šventaragio stalas“, kurių metu bus vertinamos institucijų valdymo procedūros nepaprastosios padėties metu bei Viešosios tvarkos komendantūrų ir institucijų operacijų centrų veiklos koordinacija.

Šios pratybos yra unikali aplinka treniruotis, įvertinti ir aptarti institucijų gebėjimą reaguoti bei veikti krizių, nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo atvejais. Suteikiama galimybė peržiūrėti teisinės bazės aktualumą, tobulinti informacijos kaitos procedūras, treniruoti įvairių lygių specialistus ir sprendimų priėmėjus krizių valdymo specifikos.