2021-02-02

Kalėdų vakarą išsakyti užgauliojimai pareigūnams neliko nepastebėti

Praėjusių metų gruodžio 25 dienos vakarą, tiksliau, Kalėdų vakarą vienam asmeniui socialinio tinklo grupėje užklausus apie eismo ribojimus patikros punktuose, prasidėjo diskusija. Šventiniu laikotarpiu vykdyti ir iki šiol galiojantys judėjimo apribojimai nepatiko kai kuriems asmenims, tačiau tai nėra priežastis užgaulioti pareigūnus, kurie vykdo savo pareigą ir užtikrina vyriausybės priimtų teisės aktų reikalavimų laikymąsi.

32 metų vyras socialiniame tinklalapyje „Facebook“ kontrolės postuose dirbančius Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus išvadino įžeidžiančiais žodžiais ir taip įžeidė pareigūnų garbę ir orumą. Šiais savo veiksmais asmuo padarė nusižengimą numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnio 1 dalyje (Statutinio valstybės tarnautojo, <...> pareigūno garbės ir orumo pažeminimas) už kurį gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų.

Vyras pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl tądien internete išsakytų užgaulių žodžių pareigūnų atžvilgiu, tačiau jam paskirtą 45 eurų baudą vis tiek reikės susimokėti.

Alytaus apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius aktyviai vykdo policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą.