2022-11-15

Jau laikas pasirūpinti atšvaitu

Alytaus apskrities policija primena, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas tamsiuoju paros metu yra privaloma priemonė ir jos nevalia pamiršti. Rudeniop, vis dažniau lyja, oras apsiniaukęs arba vyrauja tirštas rūkas ir tai labai apsunkina vairuotojų matomumą.

Per kelis rudens mėnesius jau nukentėjo trys asmenys. Alytaus r. spalio pabaigoje, Greitosios medicinos pagalbos ekipažas, važiuodamas į iškvietimą su įjungtais specialiaisiais šviesos ir garso signalais, partrenkė ir mirtinai sužalojo staiga į važiuojamąją kelio dalį išėjusį vyriškį, kuris buvo be šviesą atspindinčių atšvaitų. Panašiomis aplinkybėmis spalį nukentėjo ir dviratininkas, kuriam teko gydytis sužalojimus. O visai neseniai, lapkričio 13 d., Alytuje, šalia prekybos centro, einant pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta moteris.

Sudėtingos oro sąlygos, trumpėjantis šviesus paros metas įtakoja transporto priemonių vairuotojų matomumą, todėl pėsčiųjų saugumas tampa itin aktualia problema. Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaukia pilietiškų asmenų pranešimų, kad tamsiuoju paros metu kelkraščiuose ar šalia judrių gatvių, žmonės eina be atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų ir kelia pavojų. Dažniausiai dėvimi tamsių spalvų drabužiai, prastos oro sąlygos, blogas matomumas ir atšvaito nebuvimas gali tapti skaudžių avarijų priežastimi.

Primename, kaip teisingai nešioti atšvaitą:
    • Pakabinamas grandinėle/juostele atšvaitas turi būti segamas dešinėje pusėje, asmens kelių aukštyje. Reikia įsitikinti, kad jo neužstotų kitos aprangos detalės.
    • Juostinį atšvaitą pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.
    • Atšvaitus dėti ant dešinės rankos ir kojos arba segti dešinėje drabužių pusėje.
    • Pakabinamą atšvaitą prie rankinių ir kuprinių reikia tvirtinti taip, kad jis laisvai švytuotų.

Prašom nelikti abejingiems ir pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu.