2023-10-27

Geriausio pareigūnų atlikto tyrimo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos padaliniuose konkursas

Geriausio pareigūnų atlikto tyrimo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos padaliniuose konkurse savo išskirtinius tyrimus pristatė kolegos iš Lazdijų, Varėnos, Prienų ir Alytaus komisariatų. Komisijos nariams šiemet buvo itin sudėtinga priimti sprendimą, kaip minėjo komisijos pirmininkas, Alytaus apskr. VPK viršininko pavaduotojas V. Jaruševičius, visų pareigūnų darbas yra pagirtinas ir ypatingai kruopštus.

Komisijos nariams teko išsamiai aptarti, kuris: Lazdijų ar Alytaus tyrimas vertas nugalėtojo vardo. Pirmininkas priėmė sprendimą balsuoti pakartotinai (pirmojo balsavimo metu buvo lygiosios) ir daugumos balsavimu nugalėtoju tapo Alytaus apskr. VPK Veiklos skyriaus atliktas tyrimas. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems pareigūnams už jų atsakingą, kruopštų ir profesionaliai atliktą darbą.

Trumpai apie pristatytus tyrimus, galite pasiskaityti toliau.
Lazdijų r. PK pareigūnų tyrimas išsiskyrė tuo, kad tą pačią dieną buvo išaiškintos liepos 13-osios rytą ant važiuojamosios kelio dalies rasto vyro kūno tyrimo aplinkybės. Iškėlus kelias galimas versijas, pareigūnai sekė karštais pėdsakais ir apklausė daugelį asmenų, kurie galėjo būti susiję arba suteikti duomenų. Galiausiai paaiškėjo, kad netoliese buvo švenčiamas gimtadienis, o vieną iš dalyvių (nepilnametį) atvežęs asmuo, kuris, įtariama, buvo neblaivus, tamsiame kelyje nepastebėjo ant kelio gulinčio asmens ir taip įvyko nelaimė. Darbas atliktas operatyviai ir bendradarbiaujant su kitais padaliniais.

Varėnos r. PK pareigūnai išaiškino kolekcionuojamų gėrimų vagystę iš privataus namo, kai buvo pasisavinta ne tik alkoholinių gėrimų, bet ir senovinės monetos. Šiuo atveju rodos nebuvo už ko užsikabinti, todėl teko greitai reaguoti ir ieškoti sąsajų. Pareigūnų kruopštaus darbo dėka paaiškėjo, kad keli nepilnamečiai žaidė „Tiesa arba drąsa“ žaidimą, kurio metu išsikėlė tikslą įsibrauti į namą ir pastebėję juos dominančius daiktus pasisavino. Įtariamieji buvo nustatyti.

Prienų r. PK pareigūnai balandžio pradžioje Veiverių krašte narpliojo sodo namelio vagystę, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, išsirutuliojo į 5 skirtingas vagystes. Asmuo pranešė, kad staiga buvo sugadintos jo vaizdo stebėjimo kameros. Įvykio vietoje gauta duomenų, kad apvogti du sodo nameliai. Apžiūrint teritoriją ir ieškant įrodymų, tolėliau pastebėtas išdaužtas vieno namelio langas, o jo viduje nukentėjusiojo daiktai. Tame pastate, antrame aukšte rastas ir įtariamasis, kuris vėliau prisipažino pasisavinęs daiktus net iš 5 to krašto sodo namelių.

Alytaus apskr. VPK pareigūnai gavo prekeivio pranešimą apie kovo 18 d. Alytaus centre vykusios mugės metu pavogtą jo rankinę su dokumentais ir 3050 eurų. Ilgapirštis pasisavino visą prekeivio uždarbį. Atrodė neįmanoma bus nustatyti, kas šio masinio renginio metu galėjo įvykdyti vagystę. Peržiūrėjus daugybės valandų įvairių įmonių ir parduotuvių vaizdo stebėjimo kameras buvo pastebėtas vagystės kaltininkas. Tačiau vaizdo kokybė neleido aiškiai pastebėti asmens bruožų. Teko toliau ieškoti, kol galiausiai buvo pastebėtas automobilis, kuriuo pasišalino asmuo. Asmens tapatybė vis dar nebuvo išaiškinta, tad galiausiai pagal valstybinio numerio paieškos sistemą aptikus minėtą automobilį kitame mieste, pavyko apklausti automobilio savininkę ir jos vyrą, kuris įvykdė šią vagystę (jie buvo teisti už vagystes anksčiau). Nukentėjusiajam gražinti pinigai, tyrimas – ištirtas.

Alytaus apskr. VPK informacija