2023-12-19

Diskusija Lazdijuose „O kodėl gi ne?“

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Alytaus apskr. VPK Lazdijų r. PK pareigūnai kartu su Lazdijų rajono savivaldybe bei partneriais kvietė į diskusiją jaunimui aktualiais klausimais. Šiuo išskirtiniu renginiu Lazdijuose, susidomėjo ir jame dalyvavo Vidaus reikalų ministrės patarėja Agneta Ladek, Lazdijų r. sav. vicemeras Dalius Mockevičius su komanda.

Diskusijos dalyviai – įvairaus amžiaus ir profesijų bei gyvenimiškų patirčių turintys žmonės. Nuo pradinuko, tarybos nario, psichologo, abiturientų, policijos pareigūnų iki „spalvingą“ praeitį turinčio jauno vyro. Dalyviai diskutavo apie policijos pareigūno profesiją, galimybes ir iššūkius tarnyboje, apie nepilnamečių daromų teisės pažeidimų prevenciją. Taip pat buvo diskutuojama apie psichoaktyvių medžiagų prevencijos galimybes, draudžiamų preparatų vartojimo pasekmes. Renginyje dalyvavęs bene žymiausias Lietuvos policijos pareigūnas Dalius Mackela dalinosi savo gyvenimiška patirtimi, tiek tarnyboje, tiek už jos ribų. Audringą ir šelmišką gyvenimo tarpsnį turėjęs Renaldas atvirai ir nuoširdžiai pasakojo apie savo patyrimus, klystkelius ir kaip sugebėjo pasakyti sau: „Aš nenoriu savęs nuodyti“.

Vidaus reikalų ministrės patarėja Agneta Ladek žmogaus sveikatą lygino su mobiliuoju telefonu ir klausė, ar mes saugome ir kaip saugome savo mobiliuosius įrenginius. Kvietė taip pat saugoti ir save, savo sveikatą, jai pritarė psichologė Aušra, bei Visuomenės sveikatos biuro vadovė Simona. Per dviejų šimtų moksleivių, atvykusių iš viso Lazdijų rajono, buvo klausta, ar jie yra vartoję narkotinių ar psichotropinių medžiagų, ir net 40 proc. dalyvavusių jaunuolių į jį atsakė teigiamai.
Savo nuomonę apie žalingus įpročius ir priklausomybes išsakė šeštokė Danielė ir trečiaklasis Adrijus.

Apibendrinant, diskusijos dalyviai sutarė, kad bauginimai, bandymai „kirsti lyg kirviu“, problemos masto nesumažins, kaip ir visame kame privalom balansuoti, ieškoti kontakto. Motyvuoti gerais pavyzdžiais, kalbėtis, klausytis, svarbiausia – išgirsti vieniems kitus.
„Pabandykime paimprovizuoti ir rasti teisingą atsakymą dėdami kablelį sakinyje „O kodėl gi ne?“, sakė Lazdijų r. PK viršininkas Mantas Struckas.
Žiūrovai galėjo dalyvauti diskusijos tema parengtoje virtualioje viktorinoje, o daugiausiai teisingų atsakymų pateikęs moksleivis Nojus buvo apdovanotas prizu.

Renginį vainikavo alytiškių grupės „Velvet“ koncertas, kuris visus privertė atsistoti ir pajudėti.