Atšvaitų diena Alytaus rajone

Data

2020 10 16

Įvertinimas
0
20201015_164137.jpg

Spalio 15 d. visoje šalyje tradiciškai minima Atšvaitų diena.

Alytaus policijos bendruomenės pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos automobilių kelių direkcija, Alytaus rajono savivaldybės seniūnijas kvietė prisidėti prie saugaus eismo kūrimo ir, paisant epidemiologinės situacijos rekomendacijų, organizuoti atšvaitų dalinimą gyventojams.

Atšvaitų dalinimo akcijoje panoro dalyvauti 3 seniūnijos ‒ Miroslavo, Butrimonių ir Alytaus. Šiais metais ypatingą dėmesį norėjome skirti senjorams, daugiavaikėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, kurios neturi galimybės nusipirkti atšvaito.

Į pagalbą pasikvietę Miroslavo seniūnijos socialinę darbuotoją (ji ir Talokių bendruomenės pirmininkė) Živilę Baciuškaitę aplankėme vienišus ir socialiai remtinus bendruomenės narius, jiems primindami atšvaito dėvėjimo svarbą ir būtinybę dalyvaujant eisme.

Kartu su Kęstučiu Tumynu, Alytaus seniūnijos seniūnu, lankėmės Rumbonyse Švč. Trejybės parapijos vargdienių seserų vienuolyne įkurtuose senelių namuose, kur globojami našlaičiai, atšvaitų padalinome Praniūnuose, Geniuose gyvenančioms daugiavaikėms šeimoms, priminėme kaip taisyklingai juos naudoti.

Butrimonių seniūnijoje šviesą atspindinčių priemonių įteikėme miestelio gyventojams, Raižių musulmonų religinės bendruomenės pirmininkui Ipolitui Makulavičiui. Jų palikome seniūnui Andriui Karlonui. Juk kas kitas, jei ne seniūnas geriausiai žino, kam seniūnijoje šių priemonių reikia labiausiai! Užsukome ir į Butrimonių gimnaziją. Direktorius Valdas Valvonis ir socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė atšvaitus perduos moksleiviams, kurie jų dar neturi ar negali įsigyti.

Atšvaitų dienos išvakarėse susitikta su Užubalių kaimo bendruomenės visuomeninės organizacijos „Užubalių gojus“ pirmininke Filomena Lazauskiene. Veikli moteris yra ir mobilioji paštininkė, tad esame tikri, kad palikti atšvaitai pasieks ne tik užubaliečius, bet ir atokesnių vienkiemių gyventojus.

Spalio 15 d. lankytasi ir Alytaus „Vilties“ darželyje mokykloje. Su jaunaisiais eismo dalyviais kalbėta apie gatvėje, kelyje slypinčius pavojus, kaip elgtis ir būti matomu kelyje tamsiu paros metu, kaip nešioti atšvaitą. Tiek rajono, tiek miesto švietimo įstaigose policijos pareigūnai, laikydamiesi būtinų saugumo reikalavimų, lankysis spalio ir lapkričio mėnesiais, bendraus su moksleiviais apie saugų eismą, neturintiems atšvaitų juos dalins.

Dėkojame akcijos partneriams ‒ Lietuvos automobilių kelių direkcijai, joje dalyvavusiems seniūnams, bendruomenių vadovams, švietimo įstaigoms.

Atminkite, jog atšvaitas saugo tik tada, kai yra tinkamai naudojamas, o ne „ilsisi“ stalčiuje ar kuprinėje. Atšvaitų naudojimą reglamentuoja Kelių eismo taisyklės, o atmintinę, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, rasite čia: https://bit.ly/3nKFxPI