2023-07-18

Atostogos „neišjungia“ pareigos užtikrinti žmonių saugumą

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus specialistas Martynas Jakutis po darbo valandų nepamiršta duotos priesaikos – „Ginti. Saugoti. Padėti.“. Atostogaujantis pareigūnas sulaikė asmenį, kuris nepaisydamas girtumo sėdo prie vairo.
Liepos 15 d. apie 19 val. 40 min. Alytuje, Juozapavičiaus g., pareigūnas pastebėjo keistai manevruojantį motorolerį „Zudapp Werke“. Ilgametę patirtį turinčiam policininkui kilo įtarimas, kad jo vairuotojas gali būti neblaivus. Nieko nedelsęs policininkas kvietė kolegas, kad šie nustatytų įtartino vairuotojo blaivumą, o pats, tuo tarpu, neišleido motorolerio iš akių ir jį sekė.
Atvykus patrulių ekipažui, A. Jakučio nuojauta pasitvirtino, motorolerio 49-erių metų vairuotojui nustatytas 2.12 prom. girtumas.
„Nesijaučiu padaręs žygdarbį. Toks vairuotojas – potenciali grėsmė eismo saugumui. Nežinia, kada gali nukentėti ne tik pats neblaivus vairuotojas, bet ir kiti eismo dalyviai.“, - savo poelgio nesureikšmindamas sakė Martynas Jakutis.
„Pareigūnas įrodė, kad policininko tarnyba nesibaigia uždarius komisariato duris. Pasirinkus šią profesiją, pareigūnu esi 24 valandas, 7 dienas per savaitę. Didžiuojamės kolegos poelgiu, kuris galbūt padėjo išvengti nelaimės.“, - dėkodamas Martynui už neblaivaus asmens sulaikymą, džiaugėsi Alytaus apskr. VPK viršininko pavaduotojas Raimundas Jaciunskas.