2022-11-11

Apdovanotos veikliausios bendruomenės

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK)  pareigūnai dėkingi Alytaus miesto ir rajono bendruomenių šviesuoliams ir aktyviems žmonėms, kurie išgirdo policijos kvietimą dalyvauti organizuotame konkurse „Veikliausia bendruomenė 2020 m.“

Jie ne tik išgirdo kvietimą, bet ir pristatė savo idėjas ir jau nuveiktus darbus, kad būtų saugiau, jaukiau gyventi. Šiemet veiklos aprašymų ir vaizdinės medžiagos sulaukta iš penkių bendruomenių ‒ asociacijos „Perkūnkalnis“, Daugų Ežero g. daugiabučių namų iniciatyvinės grupės, Užubalių kaimo bendruomenės „Užubalių gojus“, VO „Želmuo“ ir Genių kaimo bendruomenės.

Jiems suprantama, kad tik bendromis policijos ir gyventojų pastangomis mažėja nusikalstamumas gyvenamojoje aplinkoje, miesteliuose ir kaimuose yra daugiau užimtumo. Tad didžiausios pagarbos verti žmonės visą savo laiką skiriantys bendruomenių gyvavimui, bendriems reikalams, stengdamiesi į įvairias veiklas įtraukti kuo daugiau žmonių, juos sudominti naujais nepažintais dalykais, užkrėsdami entuziazmu ir optimizmu. Jie ‒ svarbūs policijos partneriai vykdant prevencinę veiklą.

Apgailestaujame, kad šalyje paskelbtas karantinas atėmė galimybę susitikti, pabendrauti ir gyvai išklausyti bendruomenių veiklos pristatymus, pasidalinti gerąja praktika apie bendruomenes suvienijančias veiklas, visų amžiaus grupių žmonių užimtumą, pasidalinti kasdienio triūso džiaugsmais ir vargais. Viliamės, kad kitąmet tokią galimybę turėsime. O šiais metais, laikantis  visų saugumo priemonių, aplankyti bendruomenių vadovai ar paraiškas pateikusieji asmenys.

Įvertinus pateiktus veiklų aprašymus, konkurso nugalėtoja išrinkta Daugų Ežero g. daugiabučių namų iniciatyvinė grupė (vadovė Raimonda Šilalienė). Šiai bendruomenei įteikta vaizdo stebėjimo sistema.

Dovanos ir Alytaus aps. VPK  padėkos įteiktos visoms konkurso dalyvėms. Įteikti prizai – tai dar vienas žingsnis link saugesnio gyvenimo rajone.

Visoms bendruomenėms linkime gyvuoti, kurti tradicijas, puoselėti bendruomeniškumą, bičiulystę, pilietiškumą, įgyvendinti saugumą skatinančius projektus ir idėjas.