2021-01-04

Alytaus apskr. VPK kontrolės postų apibendrinimas

Paskutinę 2020 m. dieną Alytaus apskrities kontrolės postuose neįleistų į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybę buvo 119 asmenų, tądien buvo išaiškinti 5 administraciniai nusižengimai (4 dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų (toliau - KET) ir 1 susijęs su COVID-19).

Pirmąją naujųjų metų dieną buvo nepraleista 101 asmuo, administracinių nusižengimų dėl KET pažeidimų – 5.

Pirmąjį naujųjų metų savaitgalį nepraleistos 468 transporto priemonės. Sekmadienį Alytaus apskrities kontrolės postuose buvo apsuktas didžiausias skaičius (t.y. 270 transporto priemonių vairuotojų). Šeštadienį ir sekmadienį viso surašyta 23 administracinių nusižengimų protokolai: 6 susijęs su COVID-19 ir 17 dėl KET pažeidimų.

Nuo gruodžio 31 d. iki sausio 3 d. Alytaus apskrityje buvo pradėta 33 administracinės teisenos, 6 iš jų dėl  karantino režimo nesilaikymo ir surašyti 26 protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Per šias keturias dienas, suskaičiavus patikros postuose turimą informaciją, buvo apsukti 688 automobilių vairuotojai, kurie vyko į kitas savivaldybes nesant būtinybei.

Primename, kad judėjimas tarp savivaldybių leidžiamas tik esant vyriausybės numatytiems pagrindams, todėl ir toliau iki sausio 31 d. 24 val. Alytaus apskrityje vyks asmenų judėjimo tarp savivaldybių kontrolė.

Pastebime, kad vairuotojai jau įprato prie policijos stacionarių postų ir žinodami jų vietas, piktnaudžiauja, juos apvažiuodami. Policijos pareigūnai įspėja, kad dabar tolerancijos bus mažiau, bus griežčiau vertinami pažeidimai ir taikoma atsakomybė. Nuo šios dienos keičiama darbo taktika – policijos kontrolės postai bus mobilūs, jie gali atsirasti bet kurioje vietoje, mat postų vietos bus nuolat keičiamos.

Skatiname visus elgtis atsakingai ir rūpintis savo bei kitų sveikata.

Linkime sveikatos !

Lietuvos policijos Facebook profilyje naudota nuotrauka