2023-12-14

Akcija „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“

Originaliu būdu į eismo saugumą vairuotojų dėmesys ir šiemet buvo atkreiptas rengiant saugaus eismo akciją „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. Moksleiviai iš įvairių Alytaus apskrities miestų, lankančių VšĮ „Būk saugus LT“ organizuojamas  neformaliojo švietimo veiklas, savo rankutėmis gamino akcijai skirtus atvirukus.

Alytaus apskrities miestų moksleiviai kartu su policijos pareigūnais transporto priemonių vairuotojams išdalijo daugiau kaip 430 atvirukų su prašymais žiemą, vyraujant sudėtingoms eismo sąlygoms, elgtis prie vairo kuo atsakingiau. Vykdytos akcijos metu, įteikdami atvirukus vaikai vairuotojams skyrė asmeninius palinkėjimus, dar kartą paprašė vairuotojų būti atidesniais, kad kelyje saugotų ir save, ir kitus.

Lietuvos policijos pareigūnai jau ne vienus metus dalyvauja akcijoje „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. Šiųmetėje penkias dienas trukusioje akcijoje pareigūnai kartu su moksleiviais saugių kelionių vairuotojams, kartu ir kitiems eismo dalyviams linkėjo Alytuje, Birštone, Jiezne ir Veiveriuose (Prienų r.), Lazdijuose, Prienuose.

Šios akcijos metu vaikai iš skirtingų vietovių kartu su policijos pareigūnais vykdė akciją ir tiesiogiai bendravo su vairuotojais. Saugiai apsirengę šviesą atspindinčias liemenes ir dalyvaudami tokiose veiklose, jie labiausiai įsisavina ir suvokia saugaus eismo svarbą bei galimas rizikas. Tad Alytaus apskrities policijos pareigūnai ragina tėvus, suaugusiuosius ir mokytojus nuolat priminti vaikams apie pavojus, kurie gali nutikti slidžiame kelyje, tamsoje skubant į mokyklą ar iš jos ar einant per gatvę.


Alytaus apskr. VPK