Tik nuo žmonių elgesio priklauso, ar vandens telkiniai nepareikalaus aukų

Data

2020 06 19

Įvertinimas
0
Stovykla_2.jpg

Vikipedijoje skelbiama, kad Alytaus rajone telkšo 71 ežeras. Tad alytiškiams ir rajono gyventojams tikrai pakanka vandens telkinių atsigaivinti karštą vasaros dieną, maloniai praleisti laiką su draugais ar artimaisiais.

Prie Alytaus Didžiojo ir Mažojo Dailidės ežerų bei rajone esančių Ilgio, Didžiulio ir  Giluičio ežerų įrengtos maudyklos, poilsiavietės, žaidimų aikštelės, jų priežiūrą vykdo savivaldybė ir seniūnijos. Už poilsį prie ežerų įrengtose savivaldybių poilsiavietėse mokesčio nėra, maudyklos ir jų vanduo stebimos ir vertinamos pagal higienos normas (beje, Alytaus visuomenės sveikatos biuro specialistai  šiemet nerekomenduoja maudytis Mažojoje Dailidėje dėl vandens kokybės, o ir dėl vandenvalos darbų vandens lygis čia ženkliai sumažėjęs).

Tačiau ar visada atsakingai elgiamasi prie vandens telkinių, ar laikomasi savivaldybių patvirtintų saugaus elgesio vandenyje taisyklių, viešosios tvarkos reikalavimų?

Jau birželio pradžioje policijos pareigūnai nustatė žmonių gausiai lankomus populiarius paplūdimius ir neoficialias pamėgtas poilsio vietas prie vandens telkinių prižiūrimoje teritorijoje, kur galimi viešosios tvarkos pažeidimai ir saugaus elgesio reikalavimų nesilaikymas.

Poilsiautojų lankomas maudynių vietas dažnai prevenciškai tikrina policijos pareigūnų ekipažai, o birželio 19 d. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais organizavo priemonę prie vandens telkinių. Aplankytos septynios maudyklos. Buvo stebima, ar laikomasi viešosios tvarkos ir saugaus elgesio paplūdimiuose reikalavimų.

Paplūdimiuose viešinta parengta informacija apie elgesį viešojoje vietoje ir saugų elgesį vandenyje. Poilsiautojai raginti nepalikti be priežiūros asmeninių daiktų, nepažeisti viešosios tvarkos reikalavimų, nevartoti alkoholinių gėrimų, netriukšmauti, nešiukšlinti, nesimaudyti tam neskirtose ir nesaugiose vietose, nepalikti vaikų be priežiūros ir kt.

Su socialiniais partneriais planuojama prevencines priemones vykdyti birželio‒rugsėjo mėnesiais.

Taip pat primename poilsiautojams, kad pravartu susipažinti su Alytaus miesto (2020 m. gegužės 28 d. sprendimas Nr. T-171) ir Alytaus rajono (2018 m. kovo 29 d. sprendimas Nr. K-45) savivaldybių tarybų patvirtintomis saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje  taisyklėmis.

Vertinkime savo gyvybes ir sveikatą, saugokime savo turtą, gerbkime aplinkinius, to nepamirškime ir ilsėdamiesi ar pramogaudami prie vandens!

Saugaus elgesio prie vandens taisyklės:

Alytaus miesto savivaldybės

Alytaus rajono savivaldybės