Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos 2019 metų konkurse dalyvavo ir Alytaus miesto bendruomenės centras

Data

2019 06 17

Įvertinimas
0
IMG_8419.JPG

Vidaus reikalų ministerija kasmet nuo 2006 metų (2019 m. – jau 14 kartą) skelbia konkursą geriausiam 3 praėjusių metų nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektui nustatyti. Konkursu siekiama labiau pritraukti bendruomenes dalyvauti stiprinant viešąjį saugumą, skatinti gyventojų (bendruomenių) aktyvumą ir savanorystę.

Nuo 2018 m. konkursas tapo ne tik nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų, bet ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkursu.

Konkurse, teikiant 2016–2018 metais vykdytas bendruomenės iniciatyvas, buvo kviečiamos dalyvauti įvairios organizacijos, asociacijos (nevyriausybinės organizacijos), valstybės ir savivaldybių institucijos, mokslo ir studijų institucijos, verslo subjektai, bendruomenės.

Konkurse dalyvavo ir viešoji įstaiga Alytaus miesto bendruomenės centras. Įstaiga konkursui pateikė paraišką dėl gatvės darbuotojų projekto.

Darbas gatvėje – socialinio darbo forma, kada gatvės darbuotojai užmezga bendravimą su atskirais jaunais žmonėmis arba jaunuolių grupėmis jų susibūrimo vietose, ten, kur jie leidžia didžiąją dalį savo laisvo laiko, teikia asmeninę, socialinę, ugdomąją pagalbą arba palydi jaunus žmones į jų problemas galinčias spręsti institucijas, organizacijas. Stengiamasi darbą su jaunimu gatvėje nukreipti į visus jaunus žmones, didesnį dėmesį skiriant įvairius asmeninius sunkumus, diskriminaciją, skurdą ar socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams. Alytuje šią veiklą vykdo 2 darbuotojai.

Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos 2019 m. konkurse už iniciatyvumą kuriant saugesnę visuomenę viešąją įstaigą Alytaus miesto bendruomenės centrui vidaus reikalų ministras įteikė padėkos raštą ir piniginį prizą.

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Alytaus miesto bendruomenė – socialiniai partneriai. Kartu vykdoma daug įvairių veiklų, organizuojami bendri renginiai jau ne vienerius metus. Dėkojant už šią iniciatyvą, Alytaus apskr. VPK pavaduotojai ir atitinkamų skyrių pareigūnai birželio 17 d. bendravo su centro vadove Loreta Trainavičiene ir įteikė simbolinę dovaną (stiklinius šachmatus).