Druskininkų pareigūnai senjorams pasakojo apie sukčius, o moksleiviams – apie antikorupciją

Data

2019 01 24

Įvertinimas
0
visi.jpg

Kadangi į sukčių pinkles dažnai įkliūva senyvo amžiaus asmenys, todėl paskaitą tema ,,Telefoniniai sukčiai. Kaip nepatekti į jų pinkles“ Druskininkų policijos komisariato bendruomenės pareigūnai skaitė paskaitą 3 amžiaus universiteto studentams bei Bočių klubo nariams. Senjorams buvo paaiškinti labiausiai paplitę sukčiavimo būdai bei kaip reikėtų išvengti tiek ,,telefoninių“, tiek ir ateinančių į namus „svečių“. Tikimės, kad ši paskaita paskatins žmones susimąstyti ir neatiduoti savo santaupų apsišaukėliams.

Sausio 22 dieną Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vyko gimnazijos vyriausių klasių mokinių ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų susitikimas – diskusija. Į susitikimą atvyko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Vidas Ogulevičius ir Druskininkų policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Edgaras Suchanekas. Šios diskusijos metu daug buvo kalbama apie korupcijos apraiškas tiek policijos sistemoje, tiek ir kitose srityse. Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Vidas Ogulevičius mokiniams pristatė priemones, kurios užkerta kelią korupcijai policijos sistemoje. Supažindino su pokyčiais policijoje bei visos policijos sistemos raida, kuomet policija nuėjo sudėtingą kelią ir tapo modernia, gerai aprūpinta, gebanti žmogų apginti, jį apsaugoti bei jam padėti ir, svarbiausia, įgijusi žmonių pasitikėjimą sistema. Policijos pareigūnas pasidžiaugė, kad žmonių pasitikėjimas policija yra vienas aukščiausių, lyginant su kitomis institucijomis. Vidas Ogulevičius sakė, jog policija yra nepakanti korupcijai tiek sistemos viduje, tiek ir jos išorėje ir korupcijos tolerancija policijoje lygi nuliui.

Žingeidūs mokiniai uždavė daugybę klausimų policijos pareigūnams. Mokiniai domėjosi apie korupcinių nusikalstamų veikų tyrimą, galimybėmis tapti policijos pareigūnu ir kitais klausimais.

Tarp mokinių, susitikime buvusių mokytojų ir policijos pareigūnų užsimezgė draugiška diskusija. Akimirksniu praėjo ir susitikimui skirtas laikas. Policijos pareigūnai džiaugėsi, kad susitikimas pavyko ir tikisi, kad buvo naudingas mokiniams.

Alytaus apskr. VPK informacija