Alytuje, Dainų slėnyje, vyks prevencinis daiktų žymėjimas

Data

2019 06 11

Įvertinimas
0
Zymejimas.jpg

Birželio 15 d. (šeštadienį) 11.00–14.00 val. Alytuje, Dainų slėnyje, vyksiančioje miesto gimtadienio šventėje Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdys prevencinę daiktų žymėjimo akciją. Pageidaujantys pažymėti daiktus, privalo turėti asmens tapatybę ir daikto įsigijimą patvirtinančius dokumentus. Akcijos vietoje stovės policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtas automobilis.

Daiktų žymėjimas padeda apsaugoti gyventojų turtą ir yra viena iš prevencijos priemonių nuo vagysčių. Žymėtas daiktas, ant kurio užklijuojamas specialus lipdukas, atbaido ilgapirščius. Vagys vengia žymėtų daiktų. Be to, jei nutiktų taip, kad daiktas būtų pavogtas, žymėtą daiktą yra kur kas paprasčiau surasti, atpažinti ir grąžinti teisėtam jo savininkui.

Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus ir kt. Daiktai žymimi specialiu žymekliu ir yra matomi tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, įvairius įrankius ar prietaisus.