Alytaus apskrities policijos pareigūnų susitikimas su karo korespondentu R. Lapaičiu

Data

2018 11 12

Įvertinimas
1
003.jpg

Karo korespondento R. Lapaičio mintys po susitikimo su Alytaus apskrities policijos pareigūnais:

"Lapkričio 8 d. Lazdijų rajono policijos komisariate buvo organizuotas išskirtinis renginys ir pirmas toks mano praktikoje...Lazdijų komisariate buvo parodytas filmas apie patirtus žiaurumus, karo nusikaltimus, asmeninę patirtį, kaip karo žurnalisto dirbant tiek Čėčėnijoje (1995-98 metai), tiek Kalnų Karabache (1992-94 metai). Vaizdai, kuriuos teko pamatyti policijos pareigūnams iki šiol niekur nerodyti...jie iš mano asmeninio archyvo.Juose ir garsus čėčėnų karo vadas Šamilis Basajevas. Buvo daug kalbama ir apie azerbaidžaniečių miesto Khodžaly tragediją bei ten įvykdytus nusikaltimus žmogiškumui. Kalbėta, kas tie asmenys ir kokiu tikslu jie vykdė etninius valymus.

Į renginį atvyko ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas gerbiamas Alvydas Jurgelevičius, jo pavaduotojas Raimundas Jaciunskas, kiti atsakingi policijos darbuotojai. Už šį susitikimą esu dėkingas Lazdijų rajono komisariato viršininkui Gintarui Krasnickui!!! Manau tai, ką pamatė policijos pareigūnai kadruose iš karštų taškų abejingų nepaliko. Kaip šios srities specialistai, jie galėjo suprasti-ką išgyveno ne vien karo zonoje atsidūrę civiliai, bet ir karo žurnalistai, atlikę savo profesinę pareigą!!!

Atskiras ačiū policijos bendruomenės pareigūnei Renatai Ribinskienei ir Lazdijų viešosios bibliotekos informacinių technologijų specialistui Dainiui Venckūnui !!!"